Kniha návštěv

Datum: 10.11.2014

Vložil: Petr Stempěn

Titulek: Moje druhé narozeniny

Při oslavě mých 68.narozenin jsem nostalgicky zavzpomínal na rok,kdy jsem se opravdu podruhé narodil Bylo to v roce 1970 při závodech pod Štramberskou trůbou.Od roku 1969 jsem jezdil na okruhové závody i rally a fotil je.Našel jsem na netu vaše stránky a našel se na fotce ze startu závodu formule 3-stojící ve světlé bundě těsně u trati.To mi zbývalo do mých druhých narozenin ještě několik okruhů.Chtěl jsem při dojezdu do cíle vyfotit Vláďu Hubáčka a Ing.Ondřejíka na horizontu při výjezdu z doliny před cílovou rovinkou.Jezdili celý závod doslova kolo na kolo.Lidé stáli hodně těsně u trati,tak jsem požádal přísl.VB, aby je zatlačil zpět.Ten jen rozpažil,ale nic se nedělo.Tak jsem se posunul dál,zamířil teleobjektiv a v hledáčku uviděl oblak prachu, ještě než se jezdci objevili na horzontu.Hned jsem si uvědomil,že je zle a instinktivně jsem udělal pár rychlých kroků stranou,kde byl příkop zarostlý lopuchy.Po kroku do prázdna jsem se skácel k zemi,což mi zachránilo život.Deset metrů ode mě řval motor auta,které mě přeletělo a leželo koly vzhůru.Když jsem vylezl z příkopu,uviděl jsem hrůzu-botu s kotnikem,policistu bez nohy a dál to raději nebudu popisovat.Uvědomil jsem si,že tak jsem mohl skončit já,nebýt teleobjektivu,mé rychlé reakce a zarostlého příkopu.Na automobilové závody jsem nezanevřel,fotil dál,jen už nevěřím ani Ogierovi a stojím hodně daleko Potřetí už by to s těmi dalšími narozeninami nemuselo tak dopadnout.Jen se divím mnohým divákům,kteří se hádají s pořadateli,nadávají jim a lezou,kam nemají.Petr Stempěn

Datum: 20.02.2015

Vložil: Karel Holub

Titulek: Re: Moje druhé narozeniny

Na těch závodech jsem byl i s tátou, stáli jsme za startovní rovinou v té pravé zatáčce za stromy za příkopou. Za tím příslušníkem VB stál můj bratranec a o tom mi taky vyprávěl , jak ten vůz proletěl , že viděl jen jak byl chaos a řev . Kousek od smrti , jak říkal.My , jak se to stalo , letěli přes tu mokřinu a chtěli pomáhat , už tam bylo hodně lidí a dokonce i takoví , že v tom pachu benzínu dokonce kouřili , jeden z nich chytl od zachraňujího pořadatele facana a rychle tu cigaretu zahasil. No a od té doby už tam takové závody nebyly. Vždycky jsme se těšili , jak budou škodovky nahánět tatrovky, to byl boj !

Datum: 30.12.2012

Vložil: Dušan Nevěřil

Titulek: ing.Gajdoš

https://www.euromontagna.com/photo.php?lng=2&id_year=1975&id_car=86652&id=Havirov-1975-05-11-006

Datum: 15.08.2016

Vložil: lukáš

Titulek: Re: ing.Gajdoš

odkaz nefunguje

Datum: 15.08.2016

Vložil: lukáš

Titulek: Re: Re: ing.Gajdoš

už funguje !

Datum: 30.12.2012

Vložil: Dušan Nevěřil

Titulek: ing.Gajdoš

U Jiřího Gajdoše jsem prožil své motoristické mládí a zažil jsem éru Lotus Europa a Metalex 2-01 turbo. Asi tam byly položeny základy mého závodění které započalo až v celkem pozdním věku. V závodech do vrchu jsem nakonec získal dva tituly mistraČR a nikdy nezapomenu kde a kdy byly první kroky k tomuto úspěchu.

Datum: 10.07.2015

Vložil: Mian Bumba

Titulek: Re: ing.Gajdoš

Pane Nevěřile, dávám dohromady historii všech čerských závodníků, kteří v minulosti závodily a sutomobily Porsche. Ve svém Automuzeu Ferdinanda Porsche jim chystám galerii. Marně pátrám po tom, jak a kde Ing. Gajdoš získal Porsche 356 Cabriolet, se kterým v roce 1969 závodil a kam se potom toto auto podělo. Neměl by jste pro mne nějaké informace, případně fotografie? Nebo i kontakty na další jeho pamětníky? Již předem moc děkuji.
Milan Bumba, Porsche Classic Club ČR. porsche@automuzeum.cz

Přidat nový příspěvek